Brawurowa jazda, jazda pod prąd na rondzie i zlekceważenie sygnałów policyjnych – tak zakończyło się spotkanie z drogówką dla 22-letniej kierującej fordem. Jak się okazało, kobieta miała powód, by unikać kontroli: na siedzeniu pasażera siedział mężczyzna poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.
Przeglądasz: pościg
Brak zapiętych pasów był jedynie wierzchołkiem góry lodowej problemów, w jakie wpędził się młody kierowca BMW. W minioną środę (25 marca) ulice miasta stały się areną niebezpiecznego pościgu, który zakończył się rozbitym autem i zarzutami zagrożonymi karą do 5 lat więzienia.
Zlekceważył sygnały do zatrzymania, złamał sądowy zakaz i miał przy sobie mefedron. Policyjny pościg w Ostródzie zakończył się zatrzymaniem 26-letniego mężczyzny, któremu grożą teraz surowe konsekwencje karne.
To był piątkowy wieczór, który mógł zakończyć się tragicznie. Dzięki czujności świadka i zdecydowanej akcji szczycieńskiej drogówki, z trasy wyeliminowano kierowcę, którego trudno nazwać inaczej niż „drogowym bandytą”. 38-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty urządził sobie rajd, ignorując nie tylko policję, ale i elementarne zasady bezpieczeństwa.
To mogło skończyć się tragicznie. Dzięki niezwykłej determinacji świadków, z olsztyńskich ulic wyeliminowano skrajnie niebezpiecznego kierowcę. 29-latek, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie wjechał w słup, nie tylko nie posiadał uprawnień, ale ukrywał w kieszeniach marihuanę, mefedron i metamfetaminę.
W nocy z poniedziałku na wtorek, 8 na 9 grudnia 2025 roku, olsztyńscy policjanci z wydziału wywiadowczego prowadzili rutynowy patrol na terenie osiedla Kętrzyńskiego. Około północy uwagę funkcjonariuszy przyciągnął kierowca mazdy, który jechał z dużą prędkością i wykonywał agresywne manewry, dynamicznie zmieniając kierunek jazdy.
Olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali w niedzielę (16.11.2025) 40-letniego mężczyznę, poszukiwanego w związku z kilkunastoma kradzieżami paliwa ze stacji benzynowych w Olsztynie i okolicach. Zatrzymanie poprzedził kilkuminutowy pościg ulicami miasta.
W piątek, 7 listopada 2025 roku, tuż po godzinie 14:00 na ulicy Prostej w Lidzbarku Warmińskim policjanci zauważyli samochód osobowy marki Opel. Funkcjonariusze rozpoznali za kierownicą 40-letniego mężczyznę, który – jak wiedzieli – nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
W czwartek, 2 października 2025 roku, około godziny 16:30 na terenie gminy Janowiec Kościelny doszło do policyjnego pościgu za kierowcą opla, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy próbowali zatrzymać pojazd do rutynowej kontroli, jednak kierujący zignorował sygnały wydawane przez policjantów i podjął próbę ucieczki.
We wtorek (12 sierpnia 2025 r.) wieczorem policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku podjęli pościg za kierowcą volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli.