Michał Kraszewski został nowym pierwszym trenerem Stomilu Olsztyn. Na tym stanowisku zastąpił Piotra Gurzędę, obejmując drużynę 2 września 2025 roku. Szkoleniowiec podpisał kontrakt obowiązujący do 2027 roku, z możliwością jego przedłużenia.
Nowy trener Dumy Warmii doskonale zna realia olsztyńskiego klubu. W przeszłości pracował w Akademii Sportu Stomilu Olsztyn, prowadząc drużynę rezerw i juniorów oraz koordynując grupy młodzieżowe. Na Piłsudskiego 69A wraca po okresie pracy w lidze, gdzie był związany z Pisą Primavera Barczewo.
We wtorek, 2 września, Kraszewski poprowadził pierwszy trening zespołu. Po zajęciach podkreślał, że decyzja o powrocie do Olsztyna miała dla niego szczególne znaczenie:
– Zespół jest w trudnej sytuacji w tabeli, ale to dopiero początek sezonu i wszystko jeszcze może się wydarzyć. Zdecydowałem się na poprowadzenie Stomilu, ponieważ zawsze chciałem tu wrócić w roli trenera pierwszego zespołu. Olsztyn to moje miasto, a Stomil – mimo swojej obecnej sytuacji – to nadal największy klub w regionie i praca tutaj to dla mnie zaszczyt – mówił nowy szkoleniowiec.
Zapytany o najbliższe cele, Kraszewski zaznaczył, że priorytetem jest jak najlepsze przygotowanie drużyny do kolejnego spotkania:
– Kluczowe będzie skoncentrowanie się na najbliższym meczu i dobranie takiego składu, który sprawi, że kibice będą mogli poczuć satysfakcję ze swojej drużyny. Oczekiwania mam przede wszystkim wobec samego siebie – liczy się ciężka i sumienna praca – dodał trener.
Pierwszy mecz pod wodzą Michała Kraszewskiego odbędzie się już w najbliższą sobotę, 6 września o godzinie 16:00. Na stadionie przy al. Piłsudskiego 69A Stomil zmierzy się z Olimpią II Elbląg.
Michał Kraszewski nowym trenerem Stomilu Olsztyn!
— Stomil Olsztyn (@StomilOlsztynSA) September 3, 2025
🎙️𝙾𝚕𝚜𝚣𝚝𝚢𝚗 𝚝𝚘 𝚖𝚘𝚓𝚎 𝚖𝚒𝚊𝚜𝚝𝚘, 𝚊 𝚂𝚝𝚘𝚖𝚒𝚕 𝚖𝚒𝚖𝚘 𝚜𝚠𝚘𝚓𝚎𝚓 𝚘𝚋𝚎𝚌𝚗𝚎𝚓 𝚜𝚢𝚝𝚞𝚊𝚌𝚓𝚒 𝚝𝚘 𝚗𝚊𝚍𝚊𝚕 𝚗𝚊𝚓𝚠𝚒𝚎̨𝚔𝚜𝚣𝚢 𝚔𝚕𝚞𝚋 𝚠 𝚛𝚎𝚐𝚒𝚘𝚗𝚒𝚎.
.
ℹ️ | WIĘCEJ: 🔗 https://t.co/w6AUZVJzBD pic.twitter.com/q7S0dhUiRd
źródło: Stomil Olsztyn
