134 km/h pędził kierowca audi po ulicy Sielskiej w Olsztynie na odcinku z ograniczeniem do sześćdziesiątki. 31-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące. To nie był jego pierwszy podobny „wyczyn”, mandat i punkty karne zainkasował w warunkach tak zwanej recydywy drogowej.
W czwartek (04.07.2024 r.) policjanci z grupy SPEED Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pełnili służbę z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu wyposażonego w wideorejestrator.
W czasie popołudniowego szczytu komunikacyjnego kontrolowali ruch drogowy na ulicy Sielskiej w Olsztynie. Tą samą drogą w kierunku wyjazdu z miasta z dużą prędkością poruszało się audi, wyprzedzało lewym pasem pozostałych kierujących. Pomiar przy wykorzystaniu policyjnego wideorejestratora dał wynik 134 km/h na odcinku z ograniczeniem do sześćdziesiątki.
Funkcjonariusze zatrzymali audi do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 31-latek, który w ciągu ostatnich dwóch lat był już ukarany za zbyt szybką jazdę. Działał zatem w warunkach tak zwanej recydywy drogowej. W takim wypadku mandat za przekroczenie prędkości nakładany jest w podwojonej wysokości.
Za jazdę w obszarze zabudowanym o 74 km/h za szybko 31-latek stracił uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące. Policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 5000 zł w pakiecie z 15 punktami karnymi. Mężczyzna tłumaczył, że dał się ponieść emocjom.
![Pędził 134 km/h po ulicy Sielskiej [Wideo] Pędził 134 km/h po ulicy Sielskiej [Wideo]](https://olsztynnews.com.pl/wp-content/uploads/2024/07/sielska_audi-768x456.jpg)


![Nowa lokalizacja pchlego targu w Olsztynie. Gdzie bezpiecznie i bezpłatnie zaparkować? [MAPA] Pchli targ w Olsztynie](https://olsztynnews.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/PSX_20260605_112649-450x337.webp)