Tegoroczny sezon grzewczy rozpoczął się w bardzo podobnym terminie do zeszłorocznego. Już dziś (2 października) ciepło ma popłynąć do mieszkańców olsztyńskich osiedli, m.in. SM Kormoran, Jaroty, Osiedla Wojska Polskiego.
Pamiętajmy o ważnej czynności, jaką należy wykonać przy pierwszym uruchomieniu ogrzewania. Istotne jest obrócenie pokręteł znajdujących się przy kaloryferach maksymalnie w prawo (pozycja „5” lub czerwona gwiazdka), natomiast kiedy grzejnik zrobi się ciepły, należy ustawić pokrętło w pozycji odpowiadającej właściwej dla użytkownika temperaturze.
Przypominamy, że przy odczuwalnym w mieszkaniu chłodzie zawiadamiamy w pierwszej kolejności administratora lub zarządcę budynku. To w jego gestii leży zlecenie rozpoczęcia dostaw ciepła do poszczególnych budynków.


![Nowa lokalizacja pchlego targu w Olsztynie. Gdzie bezpiecznie i bezpłatnie zaparkować? [MAPA] Pchli targ w Olsztynie](https://olsztynnews.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/PSX_20260605_112649-450x337.webp)
